ODPOVĚDI NA VAŠE ČASTÉ DOTAZY

 

Musím představení rezervovat?

Ano, kapacita na představení je 100 míst, představení bývají většinou vyprodaná a tak se vám může stát, že bez rezervace přijedete zbytečně.
 

Jak mám představení rezervovat?

Vstupenky je nutné si rezervovat telefonicky na čísle: 606 572 439
prosím volejte, neposílejte SMS).

Operátorce nahlaste:
1) o jaké představení máte zájem (termín a název představení)
2) na jaké jméno máme představení rezervovat
3) celkový počet osob nad 2 roky a počet osob do 2 let

Po příjezdu nahlaste svojí rezervaci obsluze ohlašovny rezervací, která stojí na budníku u parkoviště.
 

Kdy mohu telefonicky rezervovat?

Nejvhodnější čas na telefonickou rezervaci je mezi 18:30 a 21:00h nebo ráno mezi 9:00 a 10:00, o víkendu kdykoli. Můžete ale volat po celý den. Pokud vám to nikdo nezvedne, pravděpodobně operátoři zrovna hrají nebo jsou na záchodě.
 

Mohu představení rezervovat emailem?

Ano, ale emailem je nutné rezervovat nejméně týden dopředu. Lepší je rezerovovat telefonicky, to se rychleji dohodneme.
 

Jak dlouho dopředu je nutné představení rezervovat?

Někdy stačí rezervovat ráno v den představení, jindy je 3 dny předem málo. Obvykle tedy stačí 3 až 4 dny předem. Večerní představení od 16:30 doporučujeme rezervovat ideálně i týden předem (bývají rychleji vyprodaná). Nejvytíženější bývají představení v druhém a třetím srpnovým týdnu.
 

Co když máme rezervaci a nemůžeme dorazit?

Pokud nakonec na představení nemůžete přijet, svou rezervaci prosím telefonicky zrušte. Uvolníte tím místo ostatním!
 

Kdy a jak se platí vstupné?

Pokud je vás méně než 10, tak se vstupenky platí až těsně před představením na vrátnici. Ta se otevírá 15 minut před začátkem představení. Pro skupiny větší jak 10 osob je nutné zaplatit minimálně den předem ve smluveném čase na vrátnici nebo 3 dny předem bankovním převodem.
 

Je nutné platit vstupné?

Ano.
 

Poskytujete skupinové slevy?

Ne. Poskytujeme pouze 50% slevu pro ZTP a důchodce nad 65 let. Děti do dvou let jsou zdarma.
 

Jak dlouho před představením musíme dorazit?

Ideálně 30 min před začátkem, nejpozději 15 minut před začátkem. Pak vaše rezervace propadá a vaše místo uvolníme případnému dalšímu zájemci, který si chudák neudělal rezervaci a čeká na místě, jestli se něco neuvolní. Pokud jste na cestě a víte, že dorazíte později, zavolejte, abychom vám rezervaci ještě chvíli podrželi.
 

Jak dlouho představení potrvá?

Obvykle 1 h 30 minut. Po každém představení probíhá focení s pohádkovými bytostmi a  personálem Pohádkové rezervace a kreslící soutěž. Pokud budete chtít, můžete se tedy zdržet i déle.
 

Jak představení probíhají?

Nejedná se o pohádkový les, kterým můžete libovolně procházet! Všechna představení jsou koncipována jako pohyblivé přírodní divadlo. Jednotlivá představení mají kolem deseti různých přírodních scén, mezi kterými se pohybujete na celkem 300 - 500 metrů dlouhé lesní cestě, kterou vás provádí pan Ptáček, Karkulka nebo Čert Uhlík. Diváci se stávají součástí děje a přímo ovlivňují jeho průběh.
 

Hrajete i za špatného počasí?

Hrajeme za každého počasí, pokud zrovna nepadají trakaře. Pokud mírně prší, vezměte si pláštěnky a přijďte! V případě bouřky či silné přeháňky se začátek představení odkládá. (Diváci čekají pod střechou v občerstvení.) V případě, že bouřka zasáhne představení, slabí jedinci odcházejí, vytrvalí zůstávají a čekají až přejdou hromy a hraje se dál. Taková představení mají své kouzlo.
 

Jaká představení jsou vhodná pro kluky a která pro holky?

Přestože název mnohdy zkresluje (O dvanácti princeznách může znít, že je pro holčičky, a Bajaja vs. drak 3D, že je pro kluky), všechna představení jsou koncipována tak, aby byla zajímavá pro kluky i pro holky!
 

Které představení jsou spíše pro mladší a která pro starší děti?

Všechna představení jsou bez rozdílu určena pro všechny věkové kategorie. Nedá se říct, že některé představení je více pro malé a některé více pro velké. Snad jen s výjimkou představení Brácha do deště - to je klasické pohádce nejvzdálenější a je proto spíše pro starší děti.
 

Mému dítěti jsou 2 roky, je to pro něj vhodné?

Jestli mu chcete ukázat několik divných postav, tak ano. Některé dvouleté děti nás vydrží napjatě sledovat celých 90 minut a některé z nich vydrží celých 90 minut brečet.
 

Mým dětem je 3 – 12  let, je to pro něj vhodné?

Garantujeme vám, že na nás nezapomenou.
 

Dítěti je 15 let? Je to pro něj vhodné?

Co je pro něj vhodné? Záleží na míře zasažení pubertálním hormonem. Pro tuto kategorii doporučujeme představení Karkulka se nestydí nebo Brácha do deště.
 

Jsme jen dospělí, nebudeme bez dětí podezřelí?

70 % našich fanoušků tvoří dospělí. I my samotní to děláme tak, aby to bavilo především nás. Ostatně nikdo se u nás nesměje tolik jako parta pěti maminek, která nás každoročně navštěvuje a děti pokaždé schválně zapomenou doma.
 

Můžeme vzít na představení kočárek?

Ano, ale cesta je klikatá, do kopce s kořeny a výmoly. Doporučujeme tedy terénní kočárky, ideálně krosničky. Pokud narazíte na gentlemanské obecenstvo, zvládnete to i s golfkami. 
 

Můžeme vzít na představení psa?

Pokud je fit, ano.
 

Můžeme vzít na představení babičku?

Ano, ale na řemínku a nesmí rušit.
 

Můžeme se u vás také najíst?

Ano. U parkoviště je od 10 do 19 h otevřeno občerstvení s teplými i studenými jídly, včetně menu pro děti. Je zde i obří nafukovací skluzavka a trampolína.
 

Jak je to daleko od …?

Černá v Pošumaví – 7 km, 10 min
Horní Planá – 17 km, 15 min
Frymburk – 17 km – 25 min
Přední Výtoň – 32km, 25 min
Lipno nad Vltavou – 25 km, 30 minut
České Budějovice – 37 km, 45 min
Český Krumlov – 15 km, 20 min
Volary – 35 km, 35 min
Prachatice – 42 km, 45 minut
Strakonice – 90 km, 1h 20min
Písek – 88 km – 1h 15min
Praha – 180 km 2 h 15 min