19. 11. 2018

Nejlepší kreslíři již chovají křečky

Tři ze čtyř nejlepších kreslířů letošního léta již mají doma své křečky. Čtvrtý oceněný s kódem 230620142016 se o křečka nepřihlásil a jeden Pulda tak zůstal na ocet. Podívejme se na to, jak se Puldům, které si výherci přebrali na představení Zákrok, daří.

Na třetím místě soutěže se umístil Jeroným Paštika (neuvedl kód, jméno bylo zveřejněno v souladu se zákonem), který uvedl, že má z ocenění radost a z domova poslal fotku sebe se spokojenou anakondou.

Na druhém místě soutěže se umístil autor s kódem 158447210096, který trpí nedostatkem klecí. 158447210096 je totiž historicky neúspěšnějším kreslířem soutěže a na vyhraná zvířátka mu již nezbývá místo. Doma má nyní tři vyhrané křečky.  Křeček Julda je již v nebíčku, Mulda se těší dobrému zdraví a Hulda útočí na věkový rekord. Letošní výhra, křeček Pulda zatím pobývá v provizorní kleci a čeká, až Hulda uvolní své místo. Víc klecí se totiž už do domu jeho rodiny nevejde. Problém tkví v tom, že křeček je samotář a nerad sdílí doupě s někým jiným. Předseda umělecké poroty pan Ptáček se k tomu vyjadřuje následovně: „To jsme nedomysleli, když jsme před lety jako hlavní výhru vymysleli křečka. Pak přijde talent jako je 158447210096, zvířátka se mu hromadí a velkochov už vyžaduje svůj prostor. Takovou místnost na ocenění měl třeba hokejista Gretzky, ale u 158447210096 by to znamenalo přístavbu.“ Na adresu 158447210096 pan Ptáček ještě dodává: "Možná si ostatní soutěžící řeknou, že je to nespravedlivý, že ten kluk má talent a nedá se s ním soutěžit. Jo, to má, ale 158447210096 ho nenechává ladem, pracuje na něm a rozvíjí ho. K tomu všemu na soutěžním obrázku tvrdě pracoval, kreslil ho od šesti do desíti do večera, takže si nemyslete, že talent je všechno."

Velkým obdivovatelem kreseb 158447210096 je autor schovaný pod kódem Hurá pohádky 1, který si minulý rok odnesl Velkou cenu pana Ptáčka a 6. místo v soutěži. Letos byl jediným, který dokázal svůj vzor porazit. Hurá pohádky 1 nakreslil při dvou návštěvách dva obrázky a oba by získaly zlato.  Pan Ptáček k tomu uvádí: „Je velice těžké určovat pořadí, oba dva první kreslíři jsou na velmi vysoké úrovni. Kreslení není sport, mnohdy je to otázka vkusu. Já sám obdivuji pozorovací schopnosti obou, jak si dokážou zapamatovat jednotlivé detaily a pak je dokonale přenést na papír. Je jedno, jestli je to karikatura nebo reálná kresba. Každý z nich má svůj osobitý styl, 158447210096 si ho s sebou nese po celých 8 let, co s námi soutěží. Oba kreslíře spojuje, že mají výjimečnou podporu svých maminek a sourozenců, kteří s nimi trpělivě v rezervaci čekají ještě dlouho po skončení posledního představení. “ Principál Ptáček také přiznal, že už minulý rok navrhoval autora Hurá pohádky 1 na křečka, ale ne všichni porotci s ním souhlasili. Nevěřili prý, že to kreslil sám. „Letos jsem to zdokumentoval a nikdo už nemohl nic namítat. Křeček mu patří právem, a když jsem viděl fotky klece, jakou jeho rodina Puldovi připravila, bylo jasné, že Pulda bude ve správných rukou a bude zde šťastný,“ doplnil Ptáček.  V soutěži uspěla i sestra vítěze, která přihlásila obrázek s kódem Hurá pohádky 2, který skončil 13. místě. Aby toho nebylo málo tak i jejich maminka Hurá pohádky 5, získala za svůj seniorský obrázek Velkou cenu dvojic. „Celá rodina je zasažena talentem a hrozí, že se v budoucnu bude také potýkat s nedostatkem klecí,“ uzavřel pan Ptáček a spokojeně odešel do zasněženého lesa.