30. 9. 2019

Porota rozhodla

Výsledky výtvarné soutěže jsou již známy. Porota o nich rozhodla na včerejší poradě, která se protáhla do ranních hodin. Výsledky ale prozatím zůstávají za zavřenými dveřmi a ven se dostanou až prostřednictvím vyhlašovacího videa, které se právě chystá a velmi brzy bude zveřejněno.

Kdo letos vyhrál křečka, neví zatím ani pořadatel soutěže a předseda poroty pan Ptáček, který je momentálně hospitalizován a výběru těch nejlepších se nezúčastnil. Paní Ptáčková to vysvětluje následovně: „Kdo byl na představení Čertíku, podejte mi brko, tak ví, že chudák Ptáček Uhlíkovo letní absenci těžce nesl a že jsem ho musela vozit na léčení do Červeného Dvora. Přes léto to bylo ambulantně a po skončení sezóny nastoupil na dlouhodobější léčbu,“ uvedla Ptáčková.  

Věrní fanoušci si jistě vzpomenou na staré časy, kdy čert Uhlík často překazil Ptáčkovi radost a vyhlašování obrázků se rafinovaně ujímal sám. To sice letos nehrozí, ale i tak dala raději paní Ptáčková obrázky bedlivě střežit. Tímto odpovědným úkolem byl pověřen nováček čert Smrad, který v létě úspěšně složil učňovské zkoušky a stal se stálým zaměstnanec rezervace. „Pojedu pro Ptáčka do Červeňáku, vezmu ho na vycházku domů do rezervace, kde si vyhlásí obrázky, ať má ze života taky nějakou radost,“ prozradila paní Ptáčková a trochu tak naznačila, na co se mohou diváci těšit.