21. 10. 2018

Velká cena dvojic zná své vítěze

Velká cena dvojic se tradičně uděluje obrázkům, na nichž děti pracovaly společně se svými rodiči. Letos je tomu jinak. Velkou cenu dvojic získají dvě soutěžící maminky, které se skrývají pod kódy 321666999123 a Hurápohádky5. Obě svá díla přihlásily do kategorie veteránů, kde postoupily do finále a budou bojovat o Velkou cenu důchodce.
Soutěžící se vzájemně neznají, na obrázcích pracovala každá v jiný den a o díle té druhé neměla ani jedna tušení. Přesto jsou jejich obrázky nápadně podobné a dokonce na sebe navazují. Obě zachytily běžícího pana Ptáčka s pleťovou maskou v představení Jak se Ptáček zmenšil. Autorka Hurápohádky5 své dílo doplnila kočkou a autorka 321666999123 třemi myškami. Kočka z jednoho obrázku se za myškami zachycenými na druhém obrázku dokonce otáčí!
 
Co se za tímto až mysteriózním telepatickým propojením skrývá? Co maminky spojuje? Redakce se domnívá, že to může být úspěch jejich dětí, protože děti obou těchto maminek skončily vloni mezi pěti nejlepšími. Co si o tom ale myslí principál rezervace pan Ptáček, který je na Velkou cenu dvojic navrhl? „Nevím. To je spíš dotaz na Artura C. Clarka. Já jsem pohádkolog, s těmihle dotazy za mnou nechoďte.“ Světoznámého záhadologa se nám bohužel nepodařilo zastihnout, tak si tuto záhadu musí vysvětlit každý po svém.