15. 6. 2022

Co nás čeká v létě

Všichni se konečně dočkali, program na léto byl dnes zveřejněn a rezervace byly zahájeny. Podrobný rozpis nalezenete ZDE.

Vše bylo do poslední chvíle utajováno, protože zde byla důvodná obava, o pokus nepřítele zabránit vzniku česko-ukrajinské pohádky Nikola Šuhaj kouzelník. „Náš bezpečnostní systém zaznamenal 158 pokusů o zneškodnění scénáře. Ten je ale již vytištěn ve dvou kopiích a obě jsou ukryty Emilem na neznámém bezpečném místě a tak můžeme s programem v klidu ven,“ uklidňuje principál Ptáček a dodává: „Jak jsme zlevnili, tak očekáváme větší zájem, než v loňské sezoně, kdy se podařilo všechny představení vyprodat. Většina lidí už všechno viděla, a tak jsme museli připravit novinky dvě, aby se nasytili i ti nejnáročnější diváci.“
 
CO ZŮSTALO Z MINULÉ SEZÓNY
Reprízovat se bude loňský hit Tři ústřice pro Popelku, indiánka Vinetů, Čočka a Oldřich Šetrní a pohádka Královna: pohádková rapsodie. Z programu naopak vypadla Kadibába a čtyři loupežníci a Čertíku, podejte mi brko. Nikdo ale litovat nemusí, naopak, obě tato oblíbená představení se dočkala volných pokračování.
 
NOVINKA 1
První novinkou letošní sezóny totiž bude pohádka Čertdědek, ve které se objeví hrdinové z představení Čertíku, podejte mi brko. Smrad s Prskavkou vyrostli a ze studentů pohádkové školy se stali zaměstnanci rezervace. Mladí čerti se stále milují a rádi by založili rodinu. Do rezervace proto pozvou z pekla rodiče, aby jim to společně oznámili. Jak to rodiče přijmou a co všechno může ještě jejich plány zhatit, se dozvíte poprvé 4. 7. a pak pravidelně od úterý do pátku od 14h.
 
NOVINKA 2
Kadibába a tři loupežníci se z důvodu sankcí, které rezervace uvalila na Rusko, hrát nebude, a tak ruské písničky vystřídají ukrajinské a na místo loupežníků Tupoleva, Suchoje a Iljušina se na kopečku bude prohánět Nikola Šuhaj. Tohoto ukrajinského hrdinu, kterého znají jen Češi, ztvární ještě nevysloužilý umělec pan Ptáček v představení Nikola Šuhaj kouzelník Vedle něj si v pohádce zahraje Andulka Šafářová, vlci, Pohádkový dědeček a Baba Jaga alias Kadibába. Hra bude v češtině, ale rozumět by ji mohli i naši ukrajinští kamarádi, když se budou alespoň trošku snažit. Premiéru bude mít 12. 7. a hrát se bude od úterý do pátku od 17h.
 
DNY ČERTA UHLÍKA
Jak už bylo avizováno, velkou slávou je zapojení čerta Uhlíka do 8 představení letošní sezony. Ožije Čertova nevěsta a Rudé péro a totem smrti. Ve stejné dny, kdy se ukáže Uhlík, se na parkoviště u amfiteátru vrátí také Milan Kozela, aby v představení Brácha do deště opět s bratrem Rosťou rozjel svůj byznys. Rodina Kozelových se tak od hořického rybníka přesouvá zpět na kopec a tím od rybníka mizí i kadibudka Johny.
 
PRVNÍ TÝDEN TROCHU JINAK
Při plánování naší návštěvy věnujte programu zvýšenou pozornost, než obvykle, ať se nestane neštěstí a neobjednáte se úplně špatně, protože první červencový týden vybočuje a je jiný, než zbývajících sedm. Za špatně provedené rezervace neneseme jakoukoli odpovědnost.
 
REZERVACE  VSTUPENEK
Do konce června upřednostňujeme rezervace emailem na: rezervace@pohadkovarezervace.cz. Pokud se vám ale nechce psát, zavolat samozřejmě můžete. Postup jak představení rezervovat emailem a telefonicky najdete ZDE.
 
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X