ZÁKROK

Vzpomínka na pohádková osmdesátá aneb hra za oponou

Když zakladatel Pohádkové rezervace děda Ptáček emigroval v roce 1948 do Ameriky, pohádkové bytosti vypustil do neobydlených pohraničních lesů, aby zde našly svůj klid. Avšak během následujících 40 let byly všechny bytosti zadrženy pohraniční stráží a umístěny do ústavu pro duševně nemocné, který vede ředitelka Květa Kárná. Jak se s pobytem v tomto zařízení vyrovnají Karkulka, ježibaba, hejkal a mnohé další pohádkové bytosti? Sžijí se s ostatními pacienty? Najde se vůbec někdo, kdo se je pokusí dostat zpátky na svobodu?

Hrají: Karkulka Červená, pan Ptáček, MUDr. Květa Kárná, sestra Miluška Slabá, Petra Slabá, Toníček Holub, vojín Jurko, vlk, Andulka Šafářová, Emil Hrábě, ježibaba, hejkal, jezinka, princezna, drak, Bajaja, pohádkový dědeček.

Hrajeme: momentálně nehrajeme

Premiéra: 4. března 2018

Rozhovor s autorem: ZDE

Fotogalerie: ZDE
(2019), ZDE (2018)

Oblíbená hláška:
KVĚTA KÁRNÁ: Vážení a milí, takhle tedy ne! To bychom nebyli kamarádi. 

Ocenění:
Vyšívaná kazajka na festivalu v Piešťanech (2018)
Farebný drevokocúr od Julky Kocurové ze Svidníka (2018)

Recenze:
"Dohovor protagonistov v tejto vraj československej rozprávke sa ani zdanlivo nepodobá ktorémukoľvek slovenskému dialektu. Je čudné, že sa tejto nechcenej paródii publikum toľko smialo." (Jura Jánošík, 2018)

"V sobotu jsem se rozhodla osvěžit svoji duši bohéma a tak jsme s rodinou zašli do divadla ,,U kapličky" ... Bylo to naprosto úžasné.
Dělnictvo i rolnictvo se náramně bavilo, mé strdce, bývalé svazačky, zavzpomínalo a myslím, že váš nepřekonatelný humor ocení nejen slévačí, havíří či pracovníci JZD, ale i strana a vláda! Vaše hry vás zavazují ale k ještě mnohem tvrdší práci, protože nevím, čím tuto hru chcete ještě překonat! Moje šestileté dítě bylo nadšeno, je to asi proto, že ze svých srdcí nemůžeme, my rodiče, vypustit stále neokoukané epizody ,,Inženýrské odysey" , ,,Muže na radnici" ,,Ženy za pultem" či ,,Malého pitavala..." a dalších noblesních seriálů a filmů, které už nikdo nepřekoná! Čest vaší tvorbě." (divačka JL z ČK)

      
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X
X

Lístek na

Vyberte lístky:
Základní vstupné, od 3 let
Zlevněné vstupné, 65+/ZTP
Něco nevim
Mám vstupenku zdarma
(Vstupenku zdarma již mám a předložím ji u vstupu)
Děti do 2 let sedí na klíně nebo pod židlí
Celkem za:
X Změny na vaší rezervaci
Zrušit celou tuto rezervaci