8. 10. 2023

31 tisíc pro Yevu!

Pan a paní Ptáčkovi vyhlásili na léto sbírku pro Yevu, těžce nemocnou ukrajinskou osmiletou holčičku, která jim přirostla k srdci. 

Z každé vstupenky na letošní letní představení, jejíž cena činila 201 korun, byla právě 1 koruna navíc určena pro ni. Správce rezervace pan Ptáček dnes u hořické kašny vyhlásil výsledek sbírky:„Každý náš návštěvník musel chtě nechtě obdarovat Yevu jednou korunou. Naprostá většina návštěvníků tak činila ráda, což se projevilo tím, že dávali víc a někdy i o hodně víc. A když jsme nyní s pohádkovými bytostmi kasičku vysypali a sečetli, dostali jsme se na neuvěřitelné číslo. Celkem se pro Yevu vybralo 31.468 , k tomu 18,87 Eur, 1 turecká lira a půl švýcarského franku! Všechny peníze nyní poputují přímo k Yevě. Její maminka za ně může kupovat lepší léky či cokoli, co pomůže Yevě její těžký život zlepšit či alespoň usnadnit. Všem dárcům mnohokrát děkujeme! Budeme Vás informovat, jak Váš dar Yevě konkrétně pomáhá.“

Yeva je těžce postižena těžkou formou epilepsie, Lennox-Gastaut syndromem, a je zcela odkázána na pomoc své maminky Tatiany. Nemůže se sama napít, najíst, pohybuje se jen velmi omezeným způsobem a s okolím komunikuje skrze úsměvy a slzy. Ptáčkovi potkali Yevu s maminkou a babičkou ve východoslovenských Michalovcích krátce po jejich útěku z domovského Charkova v březnu minulého roku. Zajistili jim dopravu do Čech, ubytování a lékařskou pomoc v nemocnici v Českých Budějovicích. Yevy maminka si pak splnila sen, účinkovala minulé léto v představení Nikola Šuhaj kouzelník. Po loňském létě se všichni tři vrátili na Ukrajinu a nyní opět pobývají doma v Charkově.
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X
X

Lístek na

Vyberte lístky:
Základní vstupné, od 3 let
Zlevněné vstupné, 65+/ZTP
Něco nevim
Mám vstupenku zdarma
(Vstupenku zdarma již mám a předložím ji u vstupu)
Děti do 2 let sedí na klíně nebo pod židlí
Celkem za:
X Změny na vaší rezervaci
Zrušit celou tuto rezervaci