17. 12. 2019

Žuldové šli do světa

V sobotu si v Českých Budějovicích na posledním představení letošního roku převzali ocenění nejlepší kreslíři letní výtvarné soutěže. Jako první si pro dárkovou igelitku přispěchali nejlepší důchodci, pro Velkou cenu Jindry Macháčka si z Rakouska dojel Dominik a ocenění si vyzvedli také někteří finalisté včetně těch, kteří stanuli na stupních vítězů.

V listopadu si na Dobešce převzal křečka Žuldu za 2. místo Štěpán. Zbývalo předat křečky za 3. místo a dvě první místa. Všichni kreslíři: Matyáš Rašman, Albert Kortiš a David Kolář se vzorně dostavili. Pan Ptáček měl ale mezi třemi připravenými křečky jednoho nerváka, který bez ustání pískal, škrábal, škrtil a kousal. Výhercům dal vybrat, kdo se tohoto šílence dobrovolně ujme a pokusí se ho ochočit. Následovala dlouhá chvíle ticha. Celou situaci zachránil až Albert, který se o něj se slovy: „Tak já bych to zkusil,“dobrovolně přihlásil, za což sklidil velký potlesk. Pan Ptáček nemá pochyb o tom, že tento zkušený chovatel, který minulý rok vyhrál křečka Puldu a vzorně se o něj stará, bude vědět, jak na to.

Pohádková rezervace děkuje za velké množství krásných dárků nejrůznějšího charakteru. Některé jsou již spotřebovány – například obří vánočka od Pojslů nebo Bigasovic cukroví, které paní Ptáčková zhodnotila slovy: „Počkej, já těm Bigasům dám. Oni tam dali jen tři oříškové košíčky.“ Kdyby však chudáci Bigasovic věděli, že zbytek jejich cukroví v noci tajně snědly kočky, čímž však potvrdily vysokou kvalitu i ostatních druhů. Do dalšího ročníku výtvarné soutěže bude do kategorie domácí práce přihlášen obrázek indiána, který rezervace dostala od Alberta Kortiše a svítící buřinka od neznámého dárce, která společně s šiškou od Jindry Macháčka zdobí stůl v zasedací místnosti Pohádkové rezervace.