11. 10. 2021

Dramaturg chtěl zakázat vlka na laně!

Kdo v létě viděl Tři ústřice pro Popelku, jistě si vzpomene na scénu, kde vlk v kostýmu opice naruší natáčení, zhoupne se na laně a ukradne jeptišce kolo, s kterým zmizí v houští. Ne náhodou se vše odehraje podobně jako ve francouzském filmu Zvíře, kde Jean Paul Belmondo naruší v kostýmu opice tímto způsobem svatbu a  ukradne nevěstu, s kterou na laně zmizí v oblacích. Tuto slavnou scénu si pan Ptáček do své hry vybral jako předlohu, protože se mu tematicky hodila do děje a zároveň věřil, že zákonitě musí rozesmát děti i rodiče.

Málokdo ale ví, že každý scénář má také svého dramaturga, který doslova sedí scénáristovi za zády a dohlíží na to, aby každá postava měla své místo, vše se dělo ve prospěch děje, bylo to dostatečně napínavé a nepsalo se to do scénáře jen proto, že je to zábavné. Jednoduše řečeno, kontroluje, aby scénárista nepsal blbiny. A představte si, že právě onoho vlka na laně chtěl dramaturg z Třech ústřic pro Popelku nelítostně škrtnout a panu Ptáčkovi ho do letního představení nedoporučil. Pan Ptáček si dá vždycky říct, ale tentokrát trval tvrdohlavě na svém a dalo mu hodně práce přesvědčit onoho dramaturga k tomu, aby pochopil, že vlk v kostýmu opice se na laně v Třech ústřicích pro Popelku houpat musí. Neví se, jestli to dramaturg úplně pochopil, ale každou další schůzku už vítal pana Ptáčka slovy: „To víš, že jo, opice bude.“ A ještěže byla! Stala se totiž tou nejúspěšnější scénou celého léta. Soudě nejen podle výkřiků obdivu a smíchu během každého představení, ale také podle toho, že byla dětmi v kreslící soutěži nejčastěji malována.

Nabízíme vám výběr jejích nejzajímavějších ztvárnění, která stejně jako ostatní obrázky s vlkem bojují o křečka La Ruldu v kategorii NEJLEPŠÍ ZTVÁRNĚNÍ VLKA.    
 
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X