8. 10. 2020

Exkluzivně výsledky hlasování

Přesně týden probíhalo hlasování, zda nyní na podzim uskutečnit představení Zrada v balónovém coupé nebo jej přesunout na leden a březen 2021. Urny Pohádkové rezervace byly dnes v 8:00 uzavřeny a hlasy sečteny. Děkujeme všem, kteří zaslali svůj hlas!
 
Výsledky podle krajů:
 
JIŽNÍ ČECHY:
USKUTEČNIT: 186 osob
ODLOŽIT: celkem 180 osob
ZDRŽELO SE:  345 osob
 
Podrobně:
Termínu 31.10. by se mohlo účastnit: 30 osob
Termínu 7.11. by se mohlo účastnit: 78 osob
V oba termíny může: 78 osob
Odložit chce 180 osob
Vrátit vstupné: 4 osoby
 
PRAHA A STŘEDNÍ ČECHY:
USKUTEČNIT: 5 osob (z toho jedna čtyřčlenná rodina očekává převzetí křečka a zbýjící je herec)
ODLOŽIT: 0
ZDRŽELO SE: 796
 
Reakce tiskové mluvčí Karkulky Červené:
Z emailů, které Pohádková rezervace obdržela, je naprosto jasné, že zatímco Praha je úplně odrovnaná, Jihočeši jsou současnou situací otráveni a do divadla s hadrem na puse se jim nechce. Je ale mezi nimi poměrně dost jedinců, kteří se chtějí jít bavit bez ohledu na omezení, a jejich počet by téměř pokryl jedno z plánovaných čtyř představení. V úvahu tedy stále připadá, že by se v Budějicích uskutečnilo jedno představení v termínu 7. 11. a jedno představení pro Prahu. Termín 31.10. pro Budějovice musíme definitivně zrušit. Lze ale očekávat, že vývoj bude mít nadále dramatický spád, a proto se žádný termín zatím definitivně nepotvrzuje.
 
Reakce pana Ptáčka na výsledky hlasování:
Kdyby šlo o zajeté představení, tak na nové doporučení vlády instalujeme mezi hledištěm a jevištěm plexisklo a představení bez ohledu na účast uskutečníme. Zradu v balónovém coupé jsme ale hráli zatím jen jednou a na přípravy je to naše nejnáročnější hra. 2 hodiny zábavy si vyžádá desítky hodin práce, kterou bychom nechtěli absolvovat zbytečně, proto ještě musíme počkat, jak se situace bude vyvíjet.
 
Komentář analytiků:
Promestikace naznačuje katarzi, které může klesnout pod index 1,0 diváka na sedadlo, což je pro kulturu devastující.