30. 6. 2024

Jednorožec už si brousí roh

První představení Posledního jednorožce se blíží a přípravy nejčerstvější novinky v reportoáru Pohádkové rezervace vrcholí. Titulní představitel si brousí roh, lovci senzací si vyřizují lovecká povolení a pan Ptáček si pucuje buřinku do matného lesku. A také mizí poslední otazníky.

Tím největším byl samotný název představení. Když se poslední exemplář nejvzácnějšího tvora na světě přestěhoval do Pohádkové rezervace, nabízelo se přijít s vypovídajícím, byť poněkud vágním názvem "Poslední jednorožec". To se ovšem ukázalo jako nemožné, neboť stejným titulem se honosí fantazijní kniha Petera S. Beagla z roku 1968. Je to sice jenom fikce, zatímco náš příběh se opakovaně skutečně stane, ale Beagle byl holt první a museli jsme ustoupit.

Rozhodli jsme se tedy přidat do názvu upřesnění "(umírající)", které naší novou pohádku sice odlišilo od konkurence, ale ukázalo se jako příliš drsné pro citlivé duše rodičů našich největších (=nejmenších) fanoušků. A tak jsme zvolili jiné upřesnění a změnili název na "Poslední šumavský jednorožec". Bohužel i tentokrát jsme narazili.

Sdružení ochránců přírody Šumaváček napadlo námi navržený název a žádalo vypuštění nového přivlastku, neboť dle jejich slov "pan Ptáček a jeho nohsledi to ubohé zvíře týrají, aby se na něm prachsprostě vydělávalo," a tudíž si tak pěkný název nezasloužíme. Sice to není vůbec žádná pravda, protože jednorožec přišel do rezervace zcela dobrovolně, je o něj dobře postaráno a nikdo mu nebrání dělat si co chce (pan Ptáček), ale i tak se vyostřený spor dostal až před okresní soud v Českém Krumlově. Tam naštěstí zasedají výhradně dlouholetí příznivci Pohádkové rezervace, a tak Šumaváček drtivě prohrál. V úterý 2. července se tak premiéra odehraje pod názvem Poslední šumavský jednorožec.

Druhým otazníkem, který zbývá přeměnit na tečku nebo vykřičník, je počet diváků na úterní premiéře. Odpověď zná v tuto chvíli jen jednorožec sám (protože je vševědoucí), ale nechce nám to prozradit. V Rezervaci se ale doufá, že lidi budou zodpovědní, poctivě se zarezervují v našem rezervačním systému EMIL RMX-03.1, a nikdo nezarezervovaný do Rezervace nezavítá, protože jak víte, les není nafukovací.

Nashle v úterý nebo někdy potom.
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X
X

Lístek na

Vyberte lístky:
Základní vstupné, od 3 let
Zlevněné vstupné, 65+/ZTP
Něco nevim
Mám vstupenku zdarma
(Vstupenku zdarma již mám a předložím ji u vstupu)
Děti do 2 let sedí na klíně nebo pod židlí
Celkem za:
X Změny na vaší rezervaci
Zrušit celou tuto rezervaci