20. 7. 2020

Královna je v nominaci na cenu ITOF

Minulý týden dorazilo do Pohádkové rezervace trio porotců mezinárodní soutěže přírodních divadel ITOF, aby shlédli letošní novinku Královna: pohádková rapsodie, která byla za Českou Republiku do soutěže přihlášena. Porotci Sven Bergmasson, Adriano Fabiani a Zoran Popovič využili nabídky a zároveň si v této hře zahráli trio královských doktorů, do kterých jsou běžně obsazováni diváci. I díky dobře naladěnému obecenstvu, které vytvořilo fantastickou atmosféru, se tato hra dočkala ze strany porotců velkého uznání a představení nominovali do finále soutěže hned v několika kategoriích! Vyhlášení výsledků se koná v Miláně 26. července a Pohádková rezervace bude s napětím na dálku sledovat výsledky v kategoriích: přírodní scéna, hudební počin, vedlejší herecký výkon a hra roku 2020. Připomeňme, že již v roce 2015 získal pan Ptáček v této soutěži Zlatou žíněnku za nejlepší kaskadérský výkon v představení Pohádkové safari TURBO.

Porotce Zoran Popovič také shlédl nesoutěžní hru Vinetů, Čočka a Oldřich Šetrní a po představení krátce zavzpomínal na svého otce Milivoje Popoviče-Mavida, který ve Vinnetou I. sehrál roli Inčučůny. Dle jeho slov ho až k slzám přivedla kanoe, která je věrnou kopií plavidla, ve které s Old-Shatterhandem ve filmu před 60 lety soutěžil jeho otec.

Pohádková rezervace děkuje porotcům za příjemnou návštěvu, hořické Ville Marii za poskytnuté ubytování a personálu restaurace na pohoštění porotců!