3. 3. 2020

Narodila se nová hra

S radostí vám oznamujeme, že v neděli 1. 3. 2020 v 16:03 se v Městském divadle Prachatice narodila nová hra. Jmenuje se Zrada v balónovém coupé, měří 212 min a váží 850 kg, včetně osazenstva létající výzkumné stanice. Hra se zdá být v pořádku, jen její autoři jsou po náročném porodu vyčerpáni.

Velké poděkování patří personálu prachatického divadla. Zejména porodním asistentkám Jirkovi a Tomášovi a primářce Věře, kteří poskytli bezchybnou péči a příjemné zázemí, díky nimž porod proběhl hladce, až na hysterický záchvat vzteku královny Alžběty II. a omylem vynechanou pikantní scénu s teploměrem. Za podporu také děkujeme prachatickému publiku, které hru vřele přijalo a ocenilo ji bouřlivým potleskem. Hra je nyní v inkubátoru a až poleví novorozenecká žloutenka, bude převezena do Českých Budějovicic a do Prahy.
 
Principál pan Ptáček by také rád veřejně poděkoval všem účinkujícím za statečný a obětavý výkon po  dlouhých a náročných přípravách.
Velké díky patří také: pionýrovi Peteru Padúchovi z divadla U Kapličky a závodu Tesla za poskytnutí dílen a ateliérů, kostymérce a vrchní krejčové Heleně Strnadové za nádherné kostýmy, panu Voseckému za konstrukci létající stanice a jeho pohonu, Honzovi Zemanovi za stěny, Honzovi Krauzovi za pověšení, Jiřímu Macháčkovi za odbornou asistenci, Pavlovi za hudební aranžmá, babičce Bublině za koblihu a Tomášovi za vlajku. Zvláštní poděkování patří Vladislavě Martincové, bez níž by hra nikdy nevznikla. Nebo asi vznikla, ale nebyla by tak složitá a vážila by o 600kg méně.