22. 1. 2025

Ohlédnutí za výtvarnou soutěží ve znamení Paštiků

V sobotu 18. ledna došlo na Dobešce k předání posledních výher. Místo křečka si nejlepší kreslíř převzal dvě rybičky DULDA1 DULDA2, protože celá rodina je na chlupatá zvířátka alergická. Pojďme se na závěr za celým 13. ročníkem výtvarné soutěže ohlédnout.

Absolutním vítězem letní výtvarné soutěže se stal 12tiletý Jeroným Paštika, bratr stejně slavného kreslíře Jáchyma Paštiky, držitele stříbrného křečka z roku 2022, a syn letošní výherkyně mouchy Jarmilky v kategorii Důchodci. Jeroným se svými čtyřmi obrázky v soutěži sesadil z trůnu Kamilku Vedralovou, která se stejně jako národní hokejový tým z přelomu tisíciletí, pyšní třemi tituly šampióna v řadě a letos tak brala "jen" druhé místo. V létě se Kamilka s Jeronýmem spolu sešli náhodou na představení. A když společně po představení zasedli k jednomu stolu a začali kreslit, bylo o výsledcích soutěže prakticky rozhodnuto. Vzniklo přátelství a nejkvalitnější díla letošního 13. ročníku. Toto pevné spojenectví se nikomu nepodařilo překonat. 

Kamilka tak letošním rokem dovršila kompletní sbírku kovů. Po třech zlatých (2023, 2022, 2021) a jednom bronzu (2020) přidala vysněné stříbro. Jeroným s Kamilkou sdíleli vítězství již v roce 2021. Jejich statistika je famózní a společně s legendárními sourozenci Kortišovými a Davidem Kolářem patří bratři Paštikovi a Kamilka Vedralová do klubu NEPORAZITELNÝCH. A aby právě ona neporazitelnost nebrala motivaci dalším závodníkům, byly uděleny ještě další 3 křečkové ve speciálních kategoriích a k tomu ještě jeden Dulda pro šťastlivce vylosovaného ze všech závodníků. Toho si převzala v sobotu v divadle U kapličky Anetka. Porota je také zvědavá, jak si bude v příštích ročnících počínat 5tiletá Ami Valdaufová, která měla brát Duldu za třetí místo v hlavní kategorii, ale křeček doma neprošel. Dá se tušit, že její poctivě vybarvený obrázek černokněžníka odstartoval kariéru další talentované kreslířky, která by měla již nyní začít preventivně s rodiči vyjednávat o povolení chovat doma křečka.  

Jistým zklamáním letošního ročníku může být čtvrté místo Matyáše Rašmana, který se ve věku 17 let rozloučil s dětskou kategorií. Držitel jednoho zlatého a jednoho bronzového křečka svým působivým obrázkem jednorožce útočil na metu nejvyšší. Od pěti porotců získal výborná hodnocení, tři ho dokonce navrhovali na první místo, ale až nepřízeň dvou nejmenovaných porotců, z nichž jeden mu neudělil ani jediný bod způsobila, že Matyáš o jeden jediný bodík zůstal pod stupněm vítězů. Útěchou by snad mohlo být, že Matyáš má za sebou jako chovatel křečků pochybnou historii. Poslední jeho vyhraný křeček spáchal sebevraždu oběšením v kleci, a tak mohla 4. příčka pro Matyáše pravděpodobně zachránit Duldův život. Kdyby se ovšem nestalo, že rodiče třetí Amičky křečka doma zakázali a zvířátko tak propadá právě soutěžícímu na místě čtvrtém. Uvidíme, jestli Matyáš napraví svojí chovatelskou pověst.



 

 
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X
X

Lístek na

Vyberte lístky:
Základní vstupné, od 3 let
Zlevněné vstupné, 65+/ZTP
Něco nevim
Mám vstupenku zdarma
(Vstupenku zdarma již mám a předložím ji u vstupu)
Děti do 2 let sedí na klíně nebo pod židlí
Celkem za:
X Změny na vaší rezervaci
Zrušit celou tuto rezervaci