23. 4. 2020

Otevřený dopis pana Ptáčka

Vážení přátelé,
 
s přicházejícím jarem začalo těžké období a s ním i obavy našich příznivců o osud pohádkových bytostí. Proto jsem se rozhodl Vás informovat o stavu rezervace a udělám to tak, jak se pro dnešní dobu sluší a patří, tj. otevřeným dopisem. Je Vás hodně a nejde poslat dopisy každému z vás, tak jsem napsal jeden a odeslal ho do Pohádkové rezervace. Dnes přišel, tak jsem ho hned otevřel a napíšu Vám, co v něm je:
 
Vážení přátelé,
spousta pohádkových bytostí v tomto období trpí. I mírná zima je pro křehké jedince vždy krutá. Většinu z nich je třeba po zimním spánku znova naučit mluvit (např. Bajaja není téměř ani schopen vyslovit své jméno). Některé bytosti jsou po dlouhém spaní podvyživené a je třeba je dokrmit. Vyhladovělá jezinka si stěžuje, že se po dětech slehla zem a není co žrát. Ty, co nespaly, je třeba dohledat, protože sníh polámal ohrady a bytosti vzaly roha. Nezvěstný je Lesní mužík, Pižloun a Krkoun. Aby toho nebylo málo, začíná se z kůže svlékat drak a strašně ho to svědí. Musíme ho mazat indulonou, aby nebyl protivný. Druhá hlava zleva a druhá zprava začíná mít choutky na princeznu, že by si prý třeba jen lízla, ale já jí znám, to ona si pak i zažužlá a to princezna nesnáší. Ve stresu je i vodník, protože neprší a vysychá mu voda v sudu.
Rád bych Vás ale ujistil, že děláme, co můžeme. Emil s Andulkou Šafářovou makaj. Situace se každým dnem lepší a až bude v v normálu, začnou makat na přípravě lesa pro Vaší letní návštěvu. A nemyslete si, že já nemakám. Makám! Píšu scénář a pak budu psát další. Karkulka říkala, že by ráda viděla po lese zase běhat Vinetůa, tak domlouvám s indiány, jaké problémy jim způsobíme v létě, aby z toho byla nějaká ta zápletka, kterou budeme společně s vámi rozmotávat. Tak se těšte na léto, protože já a všichni tady kolem mě, se na vás také těší.

S pozdravem věčného zdraví Vás zdraví stále svěží Ptáček