3. 12. 2019

Skandál! Melanie Trumpová závidí Ptáčkové

V sobotu si Pohádková rezervace od svých příznivců Zemana a spol. jako dar převzala adventní kalendář, který se svou váhou 48 kg a rozměry (1,30 x 0,85 x 0,75) zaujímá historicky světové prvenství ve velikosti adventních kalendářů. Je dokonce o 1,5 kg těžší než diamantový adventní kalendář, který v roce 1982 obdržela od Ronalda Reagana anglická královna Alžběta II.
Hned následující den na Zemanovce reagovala Amerika. Melanie Trumpová v neděli ve Washingtonu D.C. odhalila narychlo spíchnutý adventní kalendář ve tvaru Bílého domu. Nejen novinové články z celého světa, ale i sama Melanie na svém Twitteru o něm píše jako o „obřím kalendáři“. Ten však se svými rozměry (0,55 x 0,40 x 0,15), váhou (12 kg), pobledlými světýlky a kýčovitým vzhledem v porovnání s tím Zemanovským působí až tragikomicky. „Co je velké pro Ameriku, může být malé pro Pohádkovou rezervaci,“ uvedla na reakci Bílého domu pro Pelhřimovský zpravodaj paní Ptáčková.
 
Rekordní Zemanovský kalendář je rozdělen na 24 okének s křestními jmény podle prosincového kalendáře. Jako první přišla v neděli na řadu Iva, jejíž svátek připadá na 1. prosince. Pod okénkem s tímto jménem se ukrývalo bílé víno, ročník 1877, a dvě lízátka s krtečkem. Ivu následovala Blanka, která ve svých útrobách měla žížaly, housenky a medvídky, a pak Sváťa, který zvědavé děti obdaroval pivem Bakalář. Tak bohatou nadílku nikdo nečekal. Paní Ptáčková si dnes ráno volala s Melanií, která jí prý kalendář závidí, protože ona sama měla už třetí den po sobě v okénkách "only pure chocolate" (překl.: jen ubohé čokoládky).

Nezbývá než před Zemanovci smeknout buřinku!