21. 11. 2022

Skandál: podvod či korupce ve výtvarné soutěži

Krátce po vyhlášení výsledků výtvarné soutěže vypukl v redakci Pohádkové rezervace skandál, který nemá v dějinách soutěže obdoby.
 
Ten, kdo shlédl vyhlašovací video, ví, že na druhém místě se letos umístil se svými třemi obrázky Jáchym Paštika. Po vyhlášení výsledků se však porotě ozvala paní liška Diviška s tím, že jeden ze tří Jáchymových obrázků není Jáchyma Paštiky, ale jiného Jáchyma. Jejího syna. Jmenuje se také Jáchym, je mu také sedm let a rád by si tedy také za svůj obrázek krtečka v dešti nárokoval křečka Ukrajuldu.
V rezervaci to vzbudilo poprask, proto musela zasáhnout vedoucí pro krizové situace, čertice Popelnice. Ta okamžitě přezkoumala všechna tři díla. Všechny tři obrázky byly signovány „Jáchym 7“ a kresebné provedení odpovídalo jednomu autorovi. Nicméně na jednom obrázku byl skutečně uveden jiný email než na zbývajících dvou. Pravděpodobnost, že by existovali dva sedmiletí Jáchymové, kteří mají stejný rukopis a umístí se na stejném místě, se zdála nulová. 
 
Nejmenovaná pohádková bytost vyslovila také podezření, že je to jenom Paštikův fígl. Podle Pohádkového dědečka chce Jáchym Paštika trhnout ještě jednoho křečka pro svého bratra Jeronýma, který letos skončil bez medaile. Snaží se svoje tři obrázky rozhodit na dva autory a vytřískat z toho co nejvíce hlodavců. Když ostatní namítali, že by na všech třech obrázcích byly přece stejné emaily, děda spekuloval, že se Jáchym už v létě mohl chystat k podvodu, protože tušil, že vyhraje, a na jeden obrázek schválně uvedl jiný email.
 
Proti tomu, že by si Jáchym počínal nečestně, byly ale dva faktory. Jednak se jedná o čestného chlapce ze slušné rodiny střední třídy. A pak Jáchymova maminka má alergii na křečky a touha po křeččí farmě nedává moc smysl. Na druhou stranu sama Jáchymova maminka emailem přiznala, že vyhraného křečka chtěl Jáchym věnovat kamarádce Johance. Pro dědečka to byl jasný důkaz toho, že Jáchym chce sbalit Johanku na křečka, v horším případě ho chce prodat a utržit za něj nějaké peníze, v nejhorším ho chce vyšmelit jako potravu pro hada.
 
Z výše uvedených důvodů se čertice Popelnice rozhodla obrázky předložit ke zkoumání znalci panu aka. mal. Pivoňkovi. Ten na základě odborných metod v grafologii došel k závěru, že dva obrázky nakreslil Jáchym Paštika (vlka a dědečka) a obrázek s krtkem nakreslil skutečně Jáchym Diviš. Tímto bylo prokázáno, že varianta, kdy se na druhém místě umístili dva Jáchymové 7, kteří kreslí skoro stejně, nebyla nulová, ale jediná správná.
 
Vedoucí pro krizové situace předala zjištění předsedovi poroty panu Ptáčkovi a ten vynesl následující verdikt:
 
Křeček Ukrajulda náleží ze dvou třetin Jáchymovi Paštikovi a z jedné Jáchymovi Divišovi. Je na nich, aby se domluvili čí je hlavička a čí je tělíčko. Nebo jestli se chlapci pokusí křečka namnožit, aby zbylo na oba Jáchymy, Johanku a hada, bude jim to umožněno. Tímto se všem za hluboké pochybení svých kolegů porotců omlouvám.
 
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X
X

Lístek na

Vyberte lístky:
Základní vstupné, od 3 let
Zlevněné vstupné, 65+/ZTP
Něco nevim
Mám vstupenku zdarma
(Vstupenku zdarma již mám a předložím ji u vstupu)
Děti do 2 let sedí na klíně nebo pod židlí
Celkem za:
X Změny na vaší rezervaci
Zrušit celou tuto rezervaci