9. 11. 2022

Velké ceny uděleny  

Poté, co byly vyhlášeny výsledky v hlavní kategorii výtvarné soutěže, se porota zaměřila na vedlejší kategorie a zde jsou jména posledních oceněných kreslířů letošního ročníku.
 
KATEGORIE DŮCHODCŮ – nejsledovanější vedlejší kategorie, ke které se upínají zraky všech soutěžících toužících vyhrát mouchu Jarmilku, už má svého vítěze. Stejně jako v hlavní dětské kategorii došlo k obhajobě loňského vítězství, i mezi seniory si mouchu vyzvedne tentýž důchodce. Je jím ostřílený matador Robert Rašman (60-), který se proslavil už v roce 2017, a to tím, že obsadil všechny první tři pozice. Od té doby se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími. A ačkoli by porota ráda ocenila už taky někoho jiného, nikdo na jeho kostru Antonína Bandasky letos bohužel nestačil. V patách má o dekádu mladší Lucii Lhotákovou (50-) s oknem Rosti Kozely, která poprvé vyhrála ještě jako třicátnice v roce 2015. Třetí místo obsadila letos nejstarší autorka: babička z Horní Plané (100-). Kamil Bouček (40+) a Adéla Tomášková (19) se umístili na hezkém 4. a 5. místě, ale už nevyhrávají nic.  
 
VELKOU CENU DVOJIC s náskokem deseti obrázků vyhráli se symbolickými výjevy z představení Nikola Šuhaj kouzelník táta Standa se svou dcerou Libuškou. Standův výtvarný úspěch můžeme dát do souvislosti s tím hereckým, neboť za své ztvárnění anděla Petra nebo Pavla je nominován na nově zavedenou THE VOGEL TROPHY za nejlepší divácký herecký výkon, která se bude udělovat koncem roku.
 
VELKOU CENU JINDRY MACHÁČKA si už po osmé v řadě zcela jistě v Praze na Dobešce převezme náš věrný fanoušek, kamarád draka a Bajaji, už devatenáctiletý šampión Jindra Macháček.
 
VELKÁ CENA UKRAJULDY letos připadne 13tiletému Ihorovi Yaremkevichovi z ukrajinské Novovorontsovky, který je pro Pohádkovou rezervaci šťastným symbolem toho, že se i ukrajinské děti mohou u nás mít hezky a prorazit. Ihor se za 7 měsíců naučil výborně česky a ve škole sbírá samé jedničky. A hlavně, umí krásně kreslit.
 
VELKÁ CENA DOMÁCÍ PRÁCE se uděluje za výtvory, které děti pro Pohádkovou rezervaci nenakreslily po představení, ale doma. Letos ji vyhrává trio: Matěj Tesař, Rebeka Plecitá, Emička Oštáďalová. Porota doporučuje zejména prvně jmenovanému, aby příští rok svůj obrázek nakreslil hned po představení a přihlásil ho do hlavní soutěžní kategorie. Za obrázek, který letos přinesl, by mohl jistě vyhrát křečka.
 
VELKÁ CENA SKUPINOVÉ PRÁCE je kategorií, která musela být letos nově vytvořena na základě velkého počtu přihlášených výtvorů. Zaujalo zejména: televize s naladěným vinetůovským kanálem, model ptáka Ohniváka anebo “Warholovo“ ztvárnění Vinetůa. Všechna kreativní díla pocházela z řemeslného příměstského tábora Flema studio, které si tak jako první odnáší tuto trofej.
 
Další novou kategorií je VELKÁ CENA TATÍNKA, kterou za rekordních 71 přihlášených obrázků vyhrává Ptáčkovic Tonička. Výstava obrázků, která zahltí celý internet, bude zahájena na Svatého Martina. Tonička, chudinka malá, po každém shlédnutém představení nakreslila jeden obrázek. Předseda poroty její obrázky navrhoval na prvních 71 míst, což by veřejnost neustála, a proto ji pod tlakem zbývající členů poroty raději přeřadil do samostatné kategorie.  Toničce to nevadí, protože ji tatínek křečka stejně slíbil.
 
VELKOU CENU MAMINKY vyhrává její sestra, Rozálka Ptáčková, aby jí to nebylo líto. Ano, na děti musí porotci brát ohled především a jsou takové, které nemohou odejít neoceněny.
 
Výherci obdrží výhry v nejbližších dnech, křečky a mouchu v divadle. Se soutěží se pro letošek loučí porotci: Ptáček, Ptáčková, čertice Popelnice, Uhlík a David Kolář, a těší  se na další krásné výtvarné výtvory diváků po příštím létě.

výsledky přehledně ZDE
 
X

Šoupl sis tam:

Ks varianty
X
X

Lístek na

Vyberte lístky:
Základní vstupné, od 3 let
Zlevněné vstupné, 65+/ZTP
Něco nevim
Mám vstupenku zdarma
(Vstupenku zdarma již mám a předložím ji u vstupu)
Děti do 2 let sedí na klíně nebo pod židlí
Celkem za:
X Změny na vaší rezervaci
Zrušit celou tuto rezervaci