27. 11. 2019

Zeman vyzval Ptáčka ke kandidatuře na prezidenta

V neděli 24. 11. se na Dobešce děly věci! Vše začalo nevinně. V rámci vyhlášení letní obrázkové soutěže si pro své ceny přijelo několik kreslířů. Kamilka, která se umístila na 7. místě, byla se zlomenou nohou na jeviště donesena tatínkem. Po převzetí dárkové igelitky předala panu Ptáčkovi nádherné obrázky, kterými potvrdila, že je horkým kandidátem na příštího křečka. Toho letošního si jako první na Dobešce převzal 11-tiletý Štěpán, který se umístil na 2. místě. Je to již druhý křeček, kterého ve výtvarné soutěži získal. Jak se na jevišti přiznal, jméno toho prvního zapomněl.
 
Pro ocenění si také přijel Jindra Macháček, který si s panem Ptáčkem vyměnil dárky vlastní výroby. Jindra věnoval panu Ptáčkovi vánoční šišku a od pana Ptáčka na oplátku dostal tričko s vyobrazením Jindry sedícím na drakovi. To Jindru následně vyprovokovalo k akci. Během představení přispěchal na jeviště na pomoc Bajajovi přeprat draka, za což mu po představení Bajaja děkoval, drak nikoli.
 
Po skončení odpoledního představení byli všichni v sále zaskočeni nástupem Zemanovců. Pod vedením plukovníka Zemana nastoupila na jeviště početná skupina malých gratulantů s buřinkami, která účinkující odměnila karafiáty s asparágusem (již nedostatkové zboží) a adventním kalendářem vlastní výroby (viz fotografie a video níže), který se svou vahou 48 kg zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejtěžší adventní kalendář na světě!  Za zvuku fanfáry z opery Libuše čestná vojenská stráž rozvinula prezidentskou vlajku s buřinkou a ptáčkem v horní části. Zeman pronesl heslo „pravda vítězí“ a nepřímo tak vyzval pana Ptáčka ke kandidatuře v prezidentských volbách. Všechny pohádkové i nepohádkové bytosti byly dojaty a cítí ke svým věrným příznivcům velký VDĚK a posílají velký DÍK.